Jak zdobyć tytuł Mistrza Polski w coursingu


Należy wygrać rywalizację w rasie na zawodach o mistrzostwo polski.

Nie ma obowiązku wcześniejszych startów ani kwalifikacji, aby wystartować w mistrzostwach wystarczy zgłosić do zawodów charta posiadającego ważną licencję oraz uiścić opłatę za start. Aby przyznano tytuł Mistrza Polski do startu muszą stanąć minimum cztery charty w rasie ( w wyścigach torowych minimum 3 charty ). W przypadku gdy w obu płciach danej rasy do startu staną po minimum 4 charty przyznaje się dwa tytuły w rasie, dla każdej płci osobno. Wyjątek stanowią zawody z prawem do CACIL gdzie dla dwóch tytułów w rasie wymagana jest stawka po minimum 6 chartów w płci.
 

   Jak zdobyć Mistrza Europy w coursinguNależy wygrać rywalizację w rasie na zawodach o mistrzostwo europy. Jednak wcześniej należy:
  • zaliczyć pozytywnie ostatnie dwa występy w sezonie poprzedzającym Mistrzostwa jak i w roku Mistrzostw
  • wysłać zgłoszenie do Podkomisji ds. Wyścigów, termin nadsyłania zgłoszeń ogłasza Podkomisja (uwaga zgłoszeń nie wysyłamy sami bezpośrednio do organizatora)
  • ostatecznie o tym, które charty zostaną zgłoszone decyduje we własnym zakresie Podkomisja ds. Wyścigów. Najczęściej w przypadku zgłoszenia chęci udziału w Mistrzostwach przez więcej niż 6 przedstawicieli rasy i płci, decydujące są wyniki osiągane na zawodach rozgrywanych w Polsce.
  • Uwaga w przypadku otrzymania dyskwalifikacji w okresie pomiędzy zamknięciem zgłoszeń a Mistrzostwami chart zostaje wykluczony z udziału w Mistrzostwach.

 

 źródło: coursing.chojnice.zkwp.pl